NESNI O SVÉM ŽIVOTĚ, ŽIJ SVŮJ SEN

Leden 2013

BABSKÉ RADY

30. ledna 2013 v 12:55 Tak všechno možný :-)

Zdroj: http://bistro69.blogspot.sk/2012/05/liek-na-anginu.html

Stromy

30. ledna 2013 v 9:57 CITÁTY

Stromy jsou básně, které země píše do nebe.


vztahy

30. ledna 2013 v 9:57 CITÁTY

Žádný vztah na světě není ztrátou času.Když Ti ten vztah nedá to, co jsi chtěl, alespoň Ti ukáže to, co příště nechceš...


kapka,slůvko

25. ledna 2013 v 8:32 CITÁTY

Drobná kapka deště si o sobě možná myslí, že je příliš malá, a přece na ni někde čeká žíznivý kvítek.


Jedno slůvko se zdá bezvýznamné na to, abychom ho vyslovili, ale někde se možná jedno srdce modlí, aby slyšelo právě toto slovo...


úspěšní vs. neúspěšní

24. ledna 2013 v 13:37 CITÁTY

Indikátor úspěchu

Úspěšní lidé:
- chválí
- odpouští druhým
- přijmou zodpovědnost za své neúspěchy
- píší si deník
- přejí úspěch i druhým
- mají sepsáno, jakými by chtěli být
- mají cíle a životní plány
- neustále se učí
- žijí v transformačním duchu
- mají seznam toho, co by chtěli dokázat/vykonat
- přijímají změnu
- šíří kolem sebe radost
- sdílí informace a data
- mluví o svých nápadech
- každý den čtou
- uznávají jiné lidi za jejich úspěchy
- umí vyjádřit vděčnost

Neúspěšní lidé:
- kritizují
- cítí zášť
- obviňují druhé za své neúspěchy
- říkají, že si píší deník, ale nedělají to
- myslí si, že všechno ví
- žijí ve stylu co jim život vzal a dal
- tajně doufají v neúspěch jiných
- neví, jakými by chtěli být
- nedávají si cíle
- šíří kolem sebe naštvanost
- schraňují informace a data
- pomlouvají
- žijí ze dne na den
- bojí se změn
- každý den sledují televizi
- nedělí se o své úspěchy
- myslí si, že mají na věci nárok


z knihy Moc přítomného okamžiku

23. ledna 2013 v 11:07 CITÁTY

Jistý žebrák žil už přes tisíc let u silnice. Jednoho dne šel kolem nějaký cizinec. ,,Můžete mi dát nějaké drobné?'' zamumlal žebrák a nastavil cizinci starou baseballovou čepici. ,,Nemám nic, co bych vám mohl dát,'' odpověděl cizinec. Pak se žebráka zeptal. ,,Na čem to sedíte?'' ,,Je to jen stará bedna,'' odpověděl žebrák. ,,Sedím na ní od té doby, co si pamatuji.'' ,,Už jste se někdy podíval dovnitř?'' zeptal se cizinec. ,,Ne,'' odpověděl žebrák. ,,Proč bych to dělal? Nic tam není.'' ,,Tak se tam podívejte,'' řekl mu cizinec. Žebrák otevřel víko. Ke svému úžasu a radosti zjistil, že bedna je plná zlata.

Já jsem ten cizinec, který nemá nic, co by vám mohl dát, a který vám radí, abyste se podívali dovnitř. Ne do nějaké bedny, ale mnohem blíže: do svého nitra.

,,Já však nejsem žebrák,'' namítnete.
Lidé, kteří nenašli své skutečné bohatství, jímž je radost z bytí a hluboký, neochvějný klid, jenž tuto radost doprovází, jsou žebráci, i když mají velké materiální bohatství. Hledají radost, naplnění, uznání, jistotu nebo lásku ve vnějším světe, zatímco ve svém nitru mají poklad, který nejen obsahuje všechny tyto věci, ale je mnohem úžasnější než všechno, co nám svět může nabídnout.

(citace z knihy Moc přítomného okamžiku, Eckhart Tolle)


Bolest

23. ledna 2013 v 11:06 CITÁTY

Jak by bylo hezké, kdybychom mohli dát bolest do obálky
a vrátit odesílateli...


Prázdné místo v srdci

23. ledna 2013 v 11:06 Co mě zrovna napadá, trápí, těší......

Pokaždé, když někdo z nějakého důvodu odejde z našeho života, vezme si kousek z našeho srdce. A i když se téměř pokaždé objeví někdo jiný, někdo, kdo se pokusí to místo zaplnit, nikdy se mu to úplně nepodaří. Protože lidé jsou jako střepy.A každý střep nemá nikdy stejný tvar,každý střípek je něčím jedinečný a každý zanechá svým způsobem šrám, na který se bude vzpomínat v dobrém či ve zlém .


PROBLÉMY

21. ledna 2013 v 12:48 Co mě zrovna napadá, trápí, těší......

Problémy jsou pouze navigátoři ke správnému směru. Právě k tomu místu, kde nám bude nejlépe.

Je to tak, často se vyskytneme někde v problému vztahovém, finančním, pracovním i zdravotním. Celý svět je obklopen problémy, ale málokdo je využívá ve svůj prospěch.

A právě dnes s tím já sám začnu. Každý problém, který ke mě přijde do života, využiji ve svůj prospěch. Jak? Problém je totiž pouze rozdíl mezi tím, kde jsme a kde bychom chtěli být. Cítíme-li problém, pak to znamená, že se nacházíme na opačném místě, než máme být.

Problém sám nemá žádnou důležitost, tu mu dáváme jenom my. Nese v sobě ukazovátko pro náš další směr.

Jak problém využít pro sebe?

Představím si, jak vypadá pocitově pravý opak problému. A právě ten pocit chci mít v životě. K němu budu hledat cestu, a dokud jej nenajdu, nevzdám se.

Je to náročný úkol, vím. Rozhodnout se pro, znamená změnu mnoha postojů. Přidá se dnes ke mně někdo?Nesuď

16. ledna 2013 v 9:38 CITÁTY

Nesuď mě podle toho, co jsi o mně slyšel,

ale podle toho, co jsi se mnou zažil a jak mě znáš Ty.

DoNaha

16. ledna 2013 v 9:34 CITÁTY

Svléknout se donaha a mít sex, to dokáže v podstatě každý. Ale otevřít někomu srdce, ukázat mu své slabosti, strach, naději a sny, to ve skutečnosti znamená být nahý...


Nemluv, neříkej, neslibuj

9. ledna 2013 v 10:29 CITÁTY

" Nemluv, ale jednej
..neříkej, ale ukaž
..neslibuj, ale dokaž. "


Muži x ženy

7. ledna 2013 v 13:13 Tak všechno možný :-)

Nikdy jsem tomu nerozuměl, proč jsou sexuální potřeby muže a ženy tak rozdílné. Všechny tyhle povídačky o Marsu a Venuši. A taky jsem nikdy nerozuměl tomu, proč muži myslí hlavou a ženy srdcem.
Minulý týden jsme šli s manželkou do postele. Začali jsme se pod dekou navzájem dotýkat a hladit se. Už jsem byl pěkně nadrženej a myslel jsem si, že je to oboustranný a že je to jednoznačně nasměrovaný na sex. Ale přesně v tu chvíli mi manželka povídá: "Poslouchej, já teď nemám žádnou
chuť na sex, mám chuť jenom na to, abys mě pořádně objall, jasný?" Odpověděl jsem: "Coooooo?".
Na to mi odpověděla kouzelnými slovíčky: "Ty neumíš prostě a jednoduše zacházet s emocionálními požadavky ženy". Tak jsem to vzdal: tuhle noc jsem musel usnout bez sexu.
Následující den jsme šli s manželkou do nákupního střediska chodit po krámech. Díval jsem se na ni, jak si zkouší troje nádherný, ale drahý šaty. Protože se nemohla rozhodnout, řekl jsem jí, ať si vezme všechny. Nevěřila vlastním uším a motivovaná mým plným porozuměním hned kula železo, dokud bylo žhavé. "Miláčku, k takovým šatům ale potřebuji nutně nové boty, už vím, jaké by se mi hodily, ale stojí dva a půl tisíce. Řekl jsem jí na to, že má absolutní pravdu a ať si je samozřejmě vezme. Pak jsme šli kolem klenotnictví. Vrazila mi šaty a boty do ruky a zmizela vevnitř. Vyšla s nádherným náramkem posázeným diamanty. Souhlasil jsem a pochválil jí její vytříbený vkus. Kdybyste ji viděli... Byla nadšená, na vrcholu blaha. Nejspíš si myslela, že jsem se asi zbláznil, ale v tom momentě jí to bylo v podstatě jedno. Myslím, že jsem jí mým souhlasem totálně naboural její filozofické schéma.
Byla už jak v extázi a snad i sexuálně vzrušená. Lidičky, výraz jejího obličeje byl neuvěřitelný, to byste museli vidět. A v tom okamžiku mi svým nejmilejším úsměvem povídá: "Už jsem spokojená, teď můžeme jít k pokladně!"
Byla to makačka nezačít se smát, když jsem jí odpověděl: "Nene, drahoušku, myslím, že momentálně nemám žádnou chuť na to, abych tyhlety všechny věci kupoval".
Zbledla jako křída a snad ještě trochu víc, když jsem dodal: "Mám chuť jenom na to, abys mě pořádně objala". A když začala prskat vzteky, přišel poslední mistrovský kousek: "Ty neumíš prostě a jednoduše zacházet s finančními požadavky muže".


zdroj: internet

okamžiky

7. ledna 2013 v 8:03 CITÁTY

Některé okamžiky jsou tak kouzelné, že chceme,
aby se zastavil čas.
Některé okamžiky bolí tak, že chceme,
aby je čas rychle odnesl pryč ...


Životopis v pěti krátkých kapitolách

4. ledna 2013 v 10:59 CITÁTY
Kapitola první: Jdu ulicí. V chodníku je hluboká díra. Padám do ní. Jsem ztracený. Jsem bezmocný. To přece není moje chyba! Než se z té díry vyhrabu, potrvá to celou věčnost.

Kapitola druhá: Jdu stejnou ulicí. V chodníku je hluboká díra. Dělám, že ji nevidím. Znovu do ní padám. Nechce se mi věřit, že jsem zase tady, na stejném místě. Ale moje chyba to není. Pořád ještě se odsud hrabu dost dlouho.

Kapitola třetí: Jdu stejnou ulicí. V chodníku je hluboká díra. Vidím, že tam je. Zase do ní padám, už je to zvyk, ale oči mám při tom otevřené. Vím, kde jsem. Je to moje chyba. Jsem venku nato šup.

Kapitola čtvrtá: Jdu stejnou ulicí. V chodníku je hluboká díra. Obejdu ji.

Kapitola pátá: Jdu jinou ulicí.


(zdroj: FB-Péče o duši)T-shock