NESNI O SVÉM ŽIVOTĚ, ŽIJ SVŮJ SEN

Duben 2012

Nedostatek času

29. dubna 2012 v 9:03 CITÁTY
  • Nedostatek času neexistuje. Všichni máme dost času, abychom mohli udělat všechno, co opravdu udělat chceme..(Alan Lakein)


Je to podvod....?

24. dubna 2012 v 21:30 Tak všechno možný :-)
KLUK : Když jsem se líbal s jinou holkou , ale nevyspal jsem se s ní , znamená to, že jsem tě nepodvedl ?
HOLKA : Když ti dám pěstí levačkou a jsem pravačka znamená to , že jsem tě neuhodila ?

problém x PROBLÉM

22. dubna 2012 v 17:10 CITÁTY

"Když si zlámeš vaz, když nemáš co jíst, když ti hoří dům, tak to je problém. Všechno ostatní je nepohodlí. Život je nepohodlný. Život je hrbolatý. Nauč se rozlišovat mezi nepohodlím a skutečnými problémy. Ano, život je hrbolatý. Ale hrbolek na silnici a hrbolek v prsu, to není totéž. Člověk by se to měl naučit rozlišovat." /Robert Fulghum/


jako tráva....

15. dubna 2012 v 19:49 Tak všechno možný :-)
  • Jak šťastni bychom byli, kdybychom dokázali žít stále v přítomné chvíli a vytěžit něco z každé nepatrné příhody, která nás potká, jako tráva, která na sebe ochotně dává působit i malé kapičky rosy, jež na ni padnou, a nemarnit čas doháněním dávno zmeškaných příležitostí, kterým říkáme plnění povinností. Lelkujeme v zimě, a zatím už je jaro. / Thoreau David Henry/


škodlivé postoje....

15. dubna 2012 v 16:04 Tak všechno možný :-)

Nejvíce rozšířené škodlivé postoje jsou:

1. "Být nešťastný je normální." Jenže být šťastný je také normální!
2. "Změnit se je těžké." To jistě, ale jde to. Většinou je to jen výmluva, abyste omluvili svou nečinnost.
3. "Než člověk na sobě něco změní, trvá to dlouho." Překvapivě mnoho věcí jde změnit hned. Jen musíte začít. Mimochodem, jedinou trvalou věcí v životě je - změna.
... 4. "Sám od sebe se nemohu změnit." Ale můžete. Své problémy jste si většinou způsobili také sami. Takže je sami můžete i změnit.
5. "Já jsem už holt takový." To je postoj těch, co to už vzdali. Pozor na slepou víru. To je příliš optimistická utkvělá představa. Utápíte se v nadějích, aniž máte šanci na úspěch. Pokud jste krátkozrací, nebudete stíhacím pilotem! Musíte k tomu mít předpoklady. Jinak zbytečně plýtváte svou energií a trápíte se poté, co se vám nepodaří naplnit nereálné plány.

Trpíte-li velikášstvím, peklo vás nečeká po smrti, ale už v životě, když se vaše utkvělé představy nenaplňují. Vaše utrpení je důsledek vašeho postoje.
/Ivo Tomanje smutné....

3. dubna 2012 v 18:19 Co mě zrovna napadá, trápí, těší......

Je smutné, když vidíš člověka, se kterým si něco prožil a oba dva se tváříte, jako že se neznáte.


Další kapitola života....

3. dubna 2012 v 18:17 CITÁTY
  • Nemůžeš začít novou kapitolu Tvého života , pokud stále znovu čteš tu předchozí .


Zbavení problémů....

3. dubna 2012 v 18:17 CITÁTY
  • Člověk se nikdy nezbaví toho, o čem mlčí!!!!!!!!


Komunikace

3. dubna 2012 v 18:16 Tak všechno možný :-)

"Nalezněte odvahu klást otázky a vyjádřit to, co skutečně chcete.Komunikujte s ostatnímí tak jasně, jak jenom dovedete, abyste se vyhnuli nedorozuměním, smutkům a dramatům. Pouze touto jedinou dohodou dokážete změnit svůj život."


Naše hranice....

2. dubna 2012 v 19:48 CITÁTY

Když nemáme své hranice, necháváme si toho od ostatních líbit víc než je zdrávo.Nemáme sami k sobě respekt a úctu. Jsme sami sobě odcizení.Člověk, který si nedokáže určit životní prostor je nečitelný pro okolí. Žijeme jen ve zbytečných obavách, že když někomu řekneme ne, zraníme ho, on nás odmítne a budeme se cítit osamělí. Ale nejsme přece osamělí, když jsme sami sebou.-Ne- neznamená "Neotravuj, nezajímáš mě, nemám tě rád". Je to výraz sebeúcty a zdravého sebevědomí. /Leona Dyrehauge/
T-shock