NESNI O SVÉM ŽIVOTĚ, ŽIJ SVŮJ SEN

Bez výhrad

14. června 2011 v 14:40 |  CITÁTY

Když pochopíte, co je láska, jste ochotni dávat, protože víte, že čím víc dáváte, tím víc dostáváte. Čím větší láskou zahrnujete druhé, tím větší láska raší ve vašem bytí.

Láska se příliš nezajímá, zda je ten druhý hoden toho, aby dostával. Tohle je přístup lakomce a láska není nikdy lakomá. Mraky se nestarají o to, zda je jich země hodna. Posílají déšť kdykoli kamkoli. Dávají nepodmíněně, bez jakýchkoli podmínek - bez výhrad.
A taková je i láska: prostě dává a raduje se, když dostává. Kdo je ochoten přijímat, přijímá. Nemusí toho být hoden, nemusí patřit do zvláštní kategorie, nemusí splňovat určité parametry. Pokud něco takového požadujete, pak to, co dostáváte, není láska; je to něco jiného. Když pochopíte, co je láska, jste ochotni dávat, protože víte, že čím víc dáváte, tím víc dostáváte. Čím větší láskou zahrnujete druhé, tím větší láska raší ve vašem bytí.
Běžná ekonomika je naprosto jiná záležitost. Když něco dáte, přijdete o to. Chcete-li si něco uchovat, nesmíte to rozdávat. Musíte to hromadit, musíte být lakomí. S láskou je tomu právě naopak. Jestliže ji chcete mít, nebuďte lakomí, jinak bude umírat a vytrácet se. Stále dávejte a budete mít k mání svěží zdroje. Do vašeho bytí bude proudit čerstvá voda. Dáváte-li bez výhrad a naplno, začne se do vás vlévat celá existence.

Z knížky: OSHO na každý den

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaT-shock