NESNI O SVÉM ŽIVOTĚ, ŽIJ SVŮJ SEN

Červen 2011

Sex

30. června 2011 v 8:35 CITÁTY

Sex bez lásky je jako kniha bez textu...


Láska

30. června 2011 v 8:35 | Neznámý |  CITÁTY

Láska je krásná, když je vzájemná.

Láska bolí když je neopětovaná.

Ale bez lásky bychom nezjistili že máme city a nepochopili bychom, že nejsme na světě sami, ale jsou tu i ostatní.


Naučme se létat

29. června 2011 v 12:06 CITÁTY

"Rozum a fantazie jsou naše křídla; jde jen o to chtít se naučit létat."
Neznámý autor

Vysvědčení

29. června 2011 v 7:50 Co mě zrovna napadá, trápí, těší......

S blížícím vysvědčením, jsem si vzpomněla na tento příběh, který jsem kdysi našla na netu.

Dopis od dcery

Matka přijde do pokoje své dcery a najde jej prázdný, jen na posteli leží dopis.Se špatnou předtuchou ho otevře a začne číst následující text:
Milá maminko, je mi velmi líto, že jsem musela odejít z domova se svým novým přítelem.Našla jsem v něm pravou lásku. Měla bys ho vidět, jak je sladký se svým četným tetováním, piersingem a především jeho krásnou motorkou!
Ale to ještě není všechno, mami, jsem konečně těhotná, a Abdul říká, že budeme mít krásný život v přívěsu uprostřed lesa. Chce mít se mnou hodně dětí a to je taky můj sen.
Když jsem zjistila, jak mi marihauna dělá dobře, rozhodli jsme se tuto trávu pěstovat i pro naše přátele, když jim dojde heroin nebo koks, aby tak moc netrpěli. Mezitím doufám, že věda najde lék na AIDS, aby se Abdulovi trochu ulevilo, on si to opravdu zaslouží. Nemusíš mít strach, je mi už 13let a umím se o sebe dobře postarat i sama.
Doufám, že Tě budu moci brzy navštívit, abys poznala svého vnuka.

Tvá milovaná dcera

P.S. Nic z toho není pravda, jsem u sousedů. Chtěla jsem Ti jen říct že jsou horší věci na světě než vysvědčení, které je v nočním stolku.

Mám Tě ráda

Komunikace

27. června 2011 v 9:31 CITÁTY

"DOBRÁ KOMUNIKACE JE ROVNOVÁHA MEZI MLUVENÍM A SDÍLENÍM, POZORNÝM NASLOUCHÁNÍM A VSTŘEBÁVÁNÍM ŘEČENÉHO PŘED TÍM, NEŽ ZNOVU PROMLUVÍŠ."

(Anne Wilson Schaef)


škola, učitelé

23. června 2011 v 14:14 CITÁTY
Průměrný učitel vypráví.
Dobrý učitel vysvětluje.
Výborný učitel ukazuje.
Nejlepší učitel inspiruje.
(William Artur Ward)


Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš ty sám.
(Neznámý autor)


Non schoale sed vitae discimus. - Neučíme se pro školu, ale pro život.
(Seneca)


Život je nejlepší školou života.
(Jára Cimrman)

Pravda o sexu

21. června 2011 v 9:54

To jsem si dneska někde přečetla a musela jsem to sem napsat:-)

Sex je jen optický klam, myslíš si, že jsi v sedmém nebi, ale ve skutečnosti
jsi jen kousek od ři..:D


Hranice

21. června 2011 v 9:53

Svět slepce je omezen tím, jak daleko dosáhne.

Svět ignoranta je omezen šíří jeho znalostí.

Svět velikána omezují jen hranice jeho vizí.

(Paul Harvey)


Prokrastinace

15. června 2011 v 10:23 | Danča |  Co mě zrovna napadá, trápí, těší......
V hlavě mám tolik nápadů, hromadí se mi tam jak popsané papíry v odpadkovém koši. No jo, jenže když koš nevynesete, tak papíry prostě vypadají na zem, zabírají místo a nikdo z nich nemá žádný užitek. No a stejně tak je to teda i s těmi mými myšlenkami.
Už jsem maličko pokročila, svoje myšlenky jsem hodila na papír, takže se teď neválí v koši, ale válí se na několika malých papírcích na několika různých místech. Je to vůbec nějaký pokrok? Možná o píď jsem se hnula z místa, ale teď prostě stojím na jednom místě a ne a ne udělat další krok. Když už se chystám, že myšlenky proměním v činy, tak se téměř vždy najde nějaká důležitá činnost a když se nenajde, tak já si jí vymyslím sama.
Podle mě je to obyčejná lenost a špatná organizace času. Ale včera jsem se dívala na telku a tam jsem se dozvěděla, že pro tuhle obyčejnou lenost, existuje docela neobyčejný název -Prokrastinace. Slyšela jsem to slovo poprvé a tak jsem si ho napsala a dneska jsem se podívala na jeho význam a světe div se, tento termín není nic nového pod sluncem. No takže znám odborné pojmenování pro mé věčné odkládání činností, ale k čemu mi to je?
Prostě tady nepomůže nic jiného, než s tou leností pěkně zatočit a konečně začít myšlenky proměňovat v činy.

Citáty

14. června 2011 v 14:40 CITÁTY
Skutečnost citátů pochopíme až tehdy, když je prožijeme...


Slova

14. června 2011 v 14:40 CITÁTY
Je hodně slov, která se jinak píší, jinak vyslovují a jinak myslí.

Bez výhrad

14. června 2011 v 14:40 CITÁTY

Když pochopíte, co je láska, jste ochotni dávat, protože víte, že čím víc dáváte, tím víc dostáváte. Čím větší láskou zahrnujete druhé, tím větší láska raší ve vašem bytí.

Láska se příliš nezajímá, zda je ten druhý hoden toho, aby dostával. Tohle je přístup lakomce a láska není nikdy lakomá. Mraky se nestarají o to, zda je jich země hodna. Posílají déšť kdykoli kamkoli. Dávají nepodmíněně, bez jakýchkoli podmínek - bez výhrad.
A taková je i láska: prostě dává a raduje se, když dostává. Kdo je ochoten přijímat, přijímá. Nemusí toho být hoden, nemusí patřit do zvláštní kategorie, nemusí splňovat určité parametry. Pokud něco takového požadujete, pak to, co dostáváte, není láska; je to něco jiného. Když pochopíte, co je láska, jste ochotni dávat, protože víte, že čím víc dáváte, tím víc dostáváte. Čím větší láskou zahrnujete druhé, tím větší láska raší ve vašem bytí.
Běžná ekonomika je naprosto jiná záležitost. Když něco dáte, přijdete o to. Chcete-li si něco uchovat, nesmíte to rozdávat. Musíte to hromadit, musíte být lakomí. S láskou je tomu právě naopak. Jestliže ji chcete mít, nebuďte lakomí, jinak bude umírat a vytrácet se. Stále dávejte a budete mít k mání svěží zdroje. Do vašeho bytí bude proudit čerstvá voda. Dáváte-li bez výhrad a naplno, začne se do vás vlévat celá existence.

Z knížky: OSHO na každý den


Robert T. Kiyosaki

14. června 2011 v 14:39

Chceš-li změnit sám sebe, začni tím, že změníš VELIKOST SVÝCH SNŮ. Nedovol, aby Tvůj dočasný neúspěch zmenšil velikost TVÉHO snu. Tvůj sen Ti pomůže překonat tuto obtížnou fázi života. I když jsi na mizině můžeš snít o tom, že zbohatneš. Mnozí chudí lidé jsou chudí, protože se vzdali svých snů.


Snaha o záchranu....

14. června 2011 v 14:39

Někdy se snažíme zachránit to, co už se zachránit nedá, víme,že rozchod nás prudce srazí až na dno, ale ten vztah nás tam pomalu ale jistě, sráží taky... Pak je lepší sebrat poslední zbytky sil a říct si - lepší konec s pláčem, než pláč bez konce.


To je důvod.....

14. června 2011 v 14:38 CITÁTY
Spousta lidí se bojí požádat o to, co chtějí. A to je důvod, proč to nikdy nedostanou!"


Můžeš.....

14. června 2011 v 14:38 CITÁTY
Můžeš utíkat, ale před životem neutečeš. Můžeš plakat, ale tvé slzy problém nevyřeší. Můžeš křičet, ale jen málokdo tě zaslechne..

Kurt Cobain

14. června 2011 v 14:37 CITÁTY

Budu raději, když mě budete nenávidět za to, kdo jsem, než abyste mě milovali za to, co nejsem..


Vesmír

14. června 2011 v 11:57 | Danča |  TÉMA TÝDNE
Co asi skrývá, jak to tam vypadá, žije tam někdo…….? Napadá mě spousta otázek, které zůstávají bez odpovědí. Představuji si, že se tam toho děje spoustu a my oproti tomu jsme jen mravenci honící se za nesmyslnými penězi, kariérami……..Věřím i v to, že vesmír plní veškerá naše přání a reaguje na naše myšlenky. Proto posílám své dlouhodobé a veliké přání, které nosím neustále ve svých myšlenkách……POTKÁVÁM MUŽE, SE KTERÝM ZAKLÁDÁM RODINU - MÁME SPOUSTU VESELÝCH A ZDRAVÝCH DĚTÍ, KTERÉ SE PROHÁNĚJÍ VENKU NA ŠUMAVSKÝCH PASTVINÁCH ZA NAŠÍM STATKEM MEZI ZVÍŘATY………..Děkuji Ti vesmíre….Jsem vděčná…….

Každý z nás je autor

13. června 2011 v 14:09
Každý z nás je autorem vlastního příběhu a každý den začínáme psát novou stránku.


(Někde jsem to četla):-)T-shock