NESNI O SVÉM ŽIVOTĚ, ŽIJ SVŮJ SEN

Únor 2011

Ztráta iluzí

28. února 2011 v 11:06 | Danča |  TÉMA TÝDNE
Děláme si iluze téměř o všem a o všech…..mají iluze něco společného se sny, není to v podstatě to samé. Prostě si něco vysníme a věříme, že se to splní. Pak jsme často zklamáni, protože se nic nestalo tak, jak jsme si přáli. Myslím si, že je krásný a užitečný snít. Člověka pak sice trošku bolí, když dopadne na tvrdou "zem" a nabije si "hubu". Ale přece překážky a pády nás posilují v dalším boji a na cestě naším životem.
Jaký je ve skutečnosti svět, každý ho přece vidí jinak svýma očima, skrze své iluze a představy. Někdo vidí nebe bez mráčku a těší se až zasvítí slunce, jiný nebe plné mraků a čeká na déšť s deštníkem v ruce………..Moje iluze je, že Země je krásné místo pro život……. Jakou iluzi máte Vy?

Hodiny

28. února 2011 v 9:01 CITÁTY

"Dokonce i hodiny, co nejdou, mají dvakrát denně pravdu.

A za pár let se mohou pyšnit úctyhodnou řadou úspěchů."

(Marie von Ebner-Eschenbach)


Závist

22. února 2011 v 9:26 CITÁTY
Závist zdržuje! Říkejme si více dobrý den, děkuji a na shledanou a bude nám na světě lépe.
(Tomio Okamura)

Sex

21. února 2011 v 10:58 | Danča |  TÉMA TÝDNE
SEX.....Valí se na nás dennodenně ze všech stran, museli bychom být slepí a hluchý, abychom to nezaregistrovali. Není na něm nic špatného, někdo ho má rád, jiný ne…..je to jako se vším na tomhle světě. Ovšem nezlobte se na mě, ale radši ho zažívám na vlastní kůži než abychom o něm psala

Zkus to jinak

21. února 2011 v 10:52 CITÁTY

Když nemůžeš najít správnou odpověď, začni hledat správnou otázku. (nevím kdo je autor, ale moc se mi to líbí)

Mučíme se sami

21. února 2011 v 10:52 CITÁTY

"Mnozí z nás se sami mučí na kříži mezi dvěma zloději: lítostí nad včerejškem a obavou ze zítřka. (Fulton Oursler)


Kdybych měla své dítě vychovat znovu

21. února 2011 v 10:20 DĚTIČKY
Kdybych měla své dítě vychovat znovu
Diane Loomansová

Kdybych měla své dítě vychovat znovu, vybudovala bych pro něj nejdřív sebeúctu a pak teprve dům.
Prstem bych víc malovala a míň hrozila.
Méně bych ho opravovala a víc si s ním vykládala.
Nedívala bych se na hodinky, ale prostě bych se dívala.
Nestarala bych se tak o učení, ale prostě bych se starala.
Přestala bych si hrát na vážnou, ale vážně bych si hrála.
Chodila bych víc na procházky a pouštěla víc draků na provázku.
Proběhla bych víc polí a viděla víc hvězd.
Víc bych ho objímala a míň s ním válčila.
Viděla bych v žaludu častěji dub.
Nebyla bych přísná, ale přístupná.
Neučila bych ho lásce k síle, ale naučila bych ho síle lásky.

Naslouchejte svým dětem, třebaže jsou malé

21. února 2011 v 10:17 | Danča |  DĚTIČKY


- Naslouchejte svým dětem, třebaže jsou malé, protože na jejich tvářích ještě můžete číst stopy úsměvu, který jim dali andělé.
- Když je držíte za ruku, nespěchejte na ně, jděte jejich tempem, protože vás chtějí vyléčit ze spěchu.
- Nedávejte jim dárky, ale darujte se jim vy sami. Dárky jsou záminkou, abyste se jim nemuseli darovat.
- Vydejte se jim do rukou, protože mají moudrost, kterou jste dávno ztratili…
- A naslouchejte vašim dětem, když dospívají. Velkou část zdi, kterou v těch dnech mezi vás stavějí, neskládají ze svých cihel, ale z vašich.
- Nepožadujte od nich věci, které už sami neděláte.
- Pokud jste moudří, bude vám stačit, že jste sami sebou. A pokud nejste, neutiskujte je omezeními, aniž byste jim ukázali cíl. Raději jim odhalte, co je krásné, a získáte víc, než kdybyste poukazovali na nebezpečí možných pádů.
- Netrapte se, jestli nebudou respektovat pravidla, podle kterých je vychováváte. Ve skutečnosti by se třásly strachy, kdyby taková pravidla neexistovala. Přestoupením si ověřují jejich pravost. Jindy tak chtějí naopak vyvolat vaši výčitku, aby se přesvědčily, že je milujete.
- Jestliže vás zraní, je to proto, že jste jim odhalili svou zranitelnost. Nebo protože jste jim dávali, aniž byste je naučili dávat.
- Někdy vás opustí s bouchnutím dveří, ale i když je uvidíte mizet v dáli, jejich lodě jsou plně naložené dary vašich dobrých slov, k nimž se při první bouři uchýlí.
- Jste rozsévači, kteří na jejich pole sejí, ne ženci, kteří jejich úrodu sklízejí.
- A vaše poslání spočívá v neustálém obdarovávání, i když vás bude ostří jejich svobody řezat do dlaní."
- Svým dětem naslouchejte také, když dospějí. S údivem zjistíte, že vás překonaly, že jejich loď zdolala všechny první útesy a že před nimi zůstal ten nejnebezpečnější:   VY      Budou je totiž volat cesty, které neznáte, a slepě jim v nich budete bránit.
- Ale rostlina je od toho, aby rodila, ne aby své plody schraňovala.

Považujete své plány za větší, než jsou plány Života?   Nebraňte jim tedy.
(Stefano Biavaschi)
z knihy "Prorok větru"

Síla myšlenky

21. února 2011 v 10:10 | Danča |  CITÁTY
Síla myšlenky je neviditelná jako semeno, z kterého vyroste obrovský strom. Je však příčinou viditelných změn v životě člověka.
(Lev Nikolajevič Tolstoj)

Rasismus.....hrdost,drzost,sobectví.......

18. února 2011 v 13:22 | Danča |  TÉMA TÝDNE
Rasismus….když jsem si přečetla téma týdne, neměla jsem chuť se k tomu vyjadřovat. Když bych si tohle slovo dala do vyhledávače, jistě by mi vyjelo spoustu odkazů, vysvětlení, obrázků, pojmů…..Ovšem co se píše v slovníku a co je život, to se asi nedá srovnávat. Takže nač chodit kolem horké kaše, ano myslím si, že jsem rasista. Ač mi jedno moje já říká-nesuď neodsuzuj a nebudeš souzená, všichni jsme lidé, nezáleží na barvě pleti, ….. na mysl mi přichází spousta takových výstižných vět a moudrostí. Jsem mírumilovný člověk a vím, že každý z nás by měl mít stejná práva, tak prostě chování a drzost některých našich spoluobčanů mě vytáčí. Sorry lidi, nemůžu si pomoct, jsem rasistka a vlastně se za to ani nestydím. K tomuhle názoru mě dohnal čas, dřív jsem byla jiná. Ale prostě nesnáším nespravedlnost, bezpráví a vůbec to, co se děje v naší zemi. Nesleduju politiku, ale téma diskriminace a rasismu mě teda dost vytáčí, o to víc, že časem z toho našeho většího procenta českých obyvatel bude menšina…..proč pořád někomu ustupujeme. Sakra to už nemáme být na co hrdí…..?

Jaro nebo zima?

10. února 2011 v 12:37 | Danča
Už několik dní to vypadá, že přišlo jaro. Ač jsem většinou bývala skeptická a smála se lidem, když s prvními slunečními paprsky prohlašovali, že je tu jaro, letos to je jinak. Jsem to já, kdo s prvními hřejivými paprsky cítí a hlásá - jaro je tu. Ovšem meteorologové to vidí jinak, prý se nám zima vrátí. "Rosničky" jsou lidé, jejichž předpovědi beru málokdy vážně, lépe řečeno jejich prognózy vůbec neposlouchám. Ovšem téma počasí se na člověka valí ze všech stran, v autobuse,na ulici, v práci…..všichni řeší jen počasí. Na tohle téma už začínám být alergická, sakra buďme rádi, že vůbec nějaký počasí je, stejně to ani trošku neovlivníme. Na to je člověk "pán tvorstva" krátký. Příroda je ta, která na téhle planetě ještě velí a je to tak správné.

Krásné jaro Vám všem, i když to astrologické je daleko a možná nás překvapí ještě sníh, tak ať Vás hřeje aspoň u srdce.

Smysl života-téma týdne

7. února 2011 v 14:17 | Danča |  TÉMA TÝDNE

Ač žijeme na stejné planetě, každý z nás vidí smysl života v něčem jiném. Záleží na věku, prostředí…….každý jsme jiný, každý jsme originál. Každý si vybereme v labyrintu života svůj smysl a pak hledáme ty správné cestičky, abychom se k němu dostali. Většinou o všem píšu tak nějak všeobecně, ale možná je to ta pravá příležitost napsat něco o sobě, asi to chce ze mě ven…..vím co je smyslem mého života, jen jsem se zrovna ztratila a ne a ne najít tu správnou cestu….narážím na slepé uličky, blátivé cesty, uzavírky……ale jdu dál, věřím že překážky mě zocelí a posunou blíže mému snu. Chci najít tu správnou cestu ke skvělému muži, který se stane mým životním partnerem. Muži, se kterým najdeme společný smysl života v založení rodiny a výchově dětí……Zas jedno šlápnutí vedle, ale zvedám se a jdu dál, někde musím v tom šeru najít tu správnou cestu…Za
okny to vypadá jak začátek jara, sluneční paprsky….věřím, že brzy najdu své místo na slunci.

Dej si šanci

4. února 2011 v 13:24 | Danča
Přijmi to jako skutečnost a jdi dál. Za to, že jsi teď sama, opuštěná, okolím opovrhovaná, může jen jedna bytost na celé planetě. Nenadávej jí, nelituj ji. Přijmi jako fakt, že to udělala proto, že to tak cítila. Ona potřebuje Tvojí lásku a lásku okolí, nikdo nemůže žít bez lásky a pocitu uznání a respektu…..Odpusť jí, že se chovala arogantně, zamračeně, dotčeně, ….působila nepřístupně, …….ona to ví, už taková být nechce, tak jí dej šanci. Uvědomila si to a chce to změnit, udělala první krok……nech jí udělat další, aby mohla kráčet svým životem na vlastních nohou a sebevědomě beze strachu a stínů z minulosti. Dej šanci svojí duši a svému tělu, svému pravému JÁ.

Můj život...

3. února 2011 v 8:53 | Danča

Proč se mi najednou snaží všichni plést do života. Mají strach z toho, že se "špína" přenese i na ně? Příbuzné si nevybíráme a já neberu zodpovědnost za ně, tak proč by jí oni měli brát za mě. Proč si myslí, že ví nejlíp, jak bych měla žít a co dělat. Nikdy je nezajímal můj názor, vždycky mi říkali, že jsem jen teoretik. Tak ať mě nechají žít můj život,
i když se jim může zdát, že ho žiju "špatně". Jediný kdo si nabije hubu, když šlápne vedle a půjde po špatné cestě - po cestě do pekla, jsem já.

Mlha

3. února 2011 v 8:11 | Danča

Mlha……..Je nádherně stromy jsou obalené do sněhu, jak když tu byl děda Mráz se svou berlou mrazilkou. A celá ta bílá krása je schovaná v mlze. Není vidět na krok…jdete a nevíte kam. Proč jít cestou známou, nechtělo by to změnu a udělat krok do neznáma? Nevíte co Vás tam čeká, protože není přece vidět dál než na jeden krok. Ale co se změní, co se stane, když budete stát na místě a čekat? Unikne Vám spousta věcí, která se odehrává třeba jen kousek od Vás. Budete čekat až se mlha ztratí a věřit či doufat, že pak se objeví před Vámi něco krásného. Můžete, je to Váš život, Vaše rozhodnutí….ale co když až ta mlha zmizí, tak se Vám naskytne pohled na něco co jste nikdy nechtěli vidět ani v tom nejstrašnějším snu? Kdo bude pak ten špatný, proti komu použijete svá slova, kdo bude ten viník…..proč se cítíte jak oběť, jak loutka……Nikdo neřídí Váš život, jen Vy sami a na Vás je zda budete čekat v mlze nebo si najdete svoje slunné místo na Zemi.

Kašel a nevěra

3. února 2011 v 7:59 | Danča
Mají tyhle slova nějakou souvislost? Na první pohled určitě ne, ale…..
Znáte ty záchvaty kašle co Vás dusí v zimě po přechodu z mrazu do tepla? Sedíte např. ve vlaku a kašlete, snažíte se přestat, ale nejde to. Zdá se Vám, že Vás to musí roztrhat, zahubit, zničit. Ostatní spolucestující nic neříkají jen se ohlížejí a je vidět, že jim to je nepříjemné, ne ze soucitu s Vámi, ruší je to, z jejich úvah, dřímoty, prázdnoty, myšlenek…. Snažíte se to zadržet, to způsobí jen slzy v očích a pocit dušení. Přece se nezadusíte, jen aby ostatní měli klid. Ať si Vás nevšímají, vždyť jim nic neděláte, nevydýcháváte jim vzduch……..Je to Váš kašel, Vaše utrpení,………………..A co nevěra, nejsou ty pocity a příznaky podobné? Skrývání, pocit dušení, slzy…..T-shock